Jak pečovat o bižuterii Bižuterie je určena pro příležitostné nošení. Nemá stejné vlastnosti jako šperk ze zlata či stříbra. Její nespornou výhodou je hlavně cena. Na druhé straně má však kratší životnost. Aby vám bižuterie vydržela co nejdéle, je třeba ji chránit: ZÁKLADNÍ PRAVIDLO:bižuterii navlékáme jako poslední a svlékáme jako první!!

  1. Chraňte bižuterii před kontaktem s tvrdými a ostrými předměty, nezapomeňte, že je to jemná a křehká věc a při neopatrném zacházení se může poškodit nebo rozbít
  2. Výrobky je nutné uschovávat na čistém a suchém místě mimo dosah slunce a velkých teplotních změn. V opačném případě bižuterie ztratí svůj lesk a mohou se vytvořit skvrny na povrchu výrobku. Nemíchejte si jednotlivé výrobky z bižuterie v jedné zásuvce, šperkovnici, v krabičce, sáčku, apod. Uschovejte si každý kousek, nebo každý pár bižuterie odděleně. Například si neukládejte všechny náušnice v jednom pouzdře, v krabičce, šperkovnici bez přepážek nebo sáčku. Jednotlivé výrobky si tedy uchovávejte v oddělených látkových nebo plastových sáčcích a to platí hlavně pro bižuterii se vsazenými kamínky a imitaci perel. Jednotlivé výrobky se mohou takto mechanicky poškodit.
  3. Pokud by došlo při nošení bižuterie k podráždění pokožky, nedoporučujeme výrobek dále nosit z důvodu možnosti alergické reakce. Toto však není chyba zboží, a proto ani výrobek nelze reklamovat. Také u některých lidí, kteří mají "agresivní pot" je možné, že povrch bižuterie zoxiduje, což také není chyba výrobku a není možné jej reklamovat.Změna vzhledu nebo i narušení povrchu jednotlivých součástí může nastat u osob s užívajících léky.
  4. Sundávejte si bižuterii při činnostech,kdy tato přichází do styku s vodou,aby nedošlo k poškození jednotlivých dílů. (např.koupání,sprchování,mytí nádobí atd..). Vyhněte se vodě, pokud jsou kameny na vašich špercích lepené.Chraňte ji před stykem s parfémy, pleťovými krémy, mycími prostředky, laky na vlasy, mycími prostředky apod.Proto je velmi důležité, abyste nejdříve použili různé parfémy, líčidla a laky na vlasy a až potom se zkrášlily šperky.Platí zásada: Nejprve použít parfém a až pak si dát šperk.
  5. Sundávejte bižuterii při sportovních činnostech nebo fyzické námaze a před spaním. Zabráníte tím mechanickému nebo povrchovému poškození bižuterie.
  6. Vyvarujte se hlavně kontaktu s chemickými prostředky. Působení mořské vody,chlóru a jiných chemických látek může způsobit nenapravitelné poškození povrchové úpravy bižuterie. Nenoste šperky v prašném prostředí, při výkonu těžkých prací nebo v prostředí s agresivními výpary.
  7. Nepoužívejte bižuterii v prostředí s výskytem síry a jódu (např. v lázních,u minerálních pramenů atd.).Šperky nepatří ani na plovárnu.
  8. Čištění bižuterie je možné provést měkkým čistým a suchým hadříkem (např. flanelem) bez použití čistících prostředků.
  9. Není vhodné s bižuterií spát,protože se komponenty můžou zdeformovat. Nejlépe je uložit bižuterii do šperkovnice,kde bude chráněna proti všem nepříznivým vlivům.Chraňte ji před kontaktem s tvrdými předměty, zejména to platí u prstenů a náramků nošených na rukou.
  10. Bižuterie a šperky s kombinací bižuterních prvků jsou určeny k příležitostnému nošení.I přes dodržování výše uvedených doporučení budou na bižuterii časem patrné známky opotřebení,nejedná se však o závadu,ale o běžné opotřebení,na které se nevztahuje záruka.

    Reklamace se vztahuje pouze na prokazatelné výrobní vady způsobené výrobcem.

    Záruka se nevztahuje na:
    a) poškození zapříčiněné nesprávným a nešetrným používáním
    b) přirozené opotřebení Důležité upozornění: Pokud nastane poškození produktu v důsledku nedodržení výše uvedených zásad, není možné uplatňovat na takové zboží reklamace.